Qfor-certificaat
De kwaliteit van onze diensten en de daaruit volgende klantentevredenheid zijn voor ons van groots belang. Om dit te meten worden we periodiek door een objectieve partij Certup de spiegel voorgehouden.
“We zitten nog volop in het traject. Het is een organisatie waar we gemakkelijk mee in contact kunnen komen. Waar we altijd terechtkunnen met vragen. Dat zit goed.”
Tijdens de audit werden onze interne processen afgetoetst aan de indicatoren van de Qfor ProcessScan-norm. En de ClientScan toetst de ervaring die klanten hebben met onze dienstverlening.
Voor wat betreft voor beide scans voldoen we aan alle criteria, wat resulteert in het behalen van het Qfor-certificaat.
“Het is een organisatie die ik zou aanbevelen. Ze zijn efficiënt en spelen snel op de bal.”
De Qfor ProcessScan-audit zelf was intensief, leerrijk, maar ook een geruststellende ervaring. Het rapport geeft een heldere en zeer herkenbare weergave van hoe we werken. We hebben een goed zicht waar we goed bezig zijn en waar we ons kunnen verbeteren.
“CCE beschikt over een heel goed team en goede competenties. Daar ben ik heel tevreden over."
De positieve feedback was leuk om te horen. Omdat we ons echter dagelijks inspannen om onze kwaliteit te bewaken en te verbeteren, en hier dus erg veel belang aan echten, zijn we nog eens extra tevreden met deze feedback.
Dus bedankt voor het vertrouwen. We blijven ernaar streven om de klantentevredenheid zo hoog mogelijk te houden.
“We hadden verschillende contactpersonen binnen CCE. Deze mensen hadden elke hun eigen specialiteit. De communicatie met deze mensen was duidelijk en concreet. Recht toe, recht aan.”